گزارش تخصصی معاون اموزشی

مطالب دیگر:
📌بررسی روند تحولات جمعیتی شهر ایلام در طی سی سال📌بررسی توپولوژی شبکه های LAN و جلوگیری از ویروسی شدن فلش ها📌گزارش بازديد از نمايشگاه بين المللي شيريني و شكلات📌بررسی تكنولوژي fpga و نرم افزار QUARTUS II📌بهبود كيفيت چوب به كمك پرتوگاما (چوب پلاستيك)📌بررسی تاریخچه روابط عمومی و روابط عمومی در ايران📌بررسی سیستم خنک سازی ترانسها📌بررسی علف های هرز جو و راه های مقابله با آن📌بررسی ويژگيهاي چوب درختان جنگلهاي آمازون📌بررسی انواع و خواص گياه شناسي گیاه يونجه در ایران و جهان📌بررسی گردشگری بین المللی📌پرورش گوساله و گاو شيري📌بررسی روش های حفاظت از رطوبت خاك📌آموزش نکات و روش نگارش يك رزومه📌بررسی و آشنایی با مفاهیم خواص مکانیکی و فیزیکی و شیمیایی مواد📌بررسی مديريت کودي در گلزا عناصر پرمصرف📌بررسی تاریخچه کشاورزی و آشنایی با ماشين آلات کشاورزي گاوآهن📌چگونه می توان لجبازی كودكان را درمان کرد📌بررسی حسابداری تورمی و آثار تغییر قیمت ها📌بررسی آلودگی صوتی و آلودگی صوتی در تهران
گزارش تخصصی معاون اموزشی|728834|realclick
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان گزارش تخصصی معاون اموزشی را مشاهده می نمایید.

گزارش تخصصی معاون اموزشی در مورد نظم

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعدا صفحات 16

فهرست

چکیده:.. 2

مقدمه:.. 3

هدف از بررسی نظم و انضباط‌.. 4

بیان مسئله‌.. 4

‌نظم و انضباط در خلقت.. 5

نظم و انضباط و مدرسه سالم.. 6

رابطه نظم و انضباط با مسئولیت‌پذیری.. 7

آیا برقراری نظم و انضباط در مدرسه یک معضل است؟.. 8

‌چگونه با دانش‌آموزان بی‌انضباط برخورد کنیم‌؟.. 9

آنچه که معاونان آموزشی باید بدانند:.. 10

نتیجه گیری:.. 13

منابع:.. 14


چکیده:

نظم در لغت به معنای آراستن، برپا داشتن، ترتیب دادن کار و... و در اصطلاح نظامی به معنای پیروی کامل از دستورهای نظامی است.انضباط نیز به معنای نظم و انتظام، تربیت و درستی، عدم هرج و مرج، سامان‌پذیری و آراستگی است.

می‌دانیم آنچه که امروز حرف اول را در مدرسه می‌زند انضباط است، انضباط اخلاقی و رفتاری دانش‌آموزان می‌تواند روی آموزش اثرگذار باشد. بنابراین پرورش همراه آموزش مهم جلوه می‌کند.

دانش‌‌آموزان با انضباط می‌توانند مسئولیت‌های مهم مدرسه را به عهده بگیرند و در آینده نیز جامعه به خوبی پذیرای این افراد است.

حال مسئله این است که اگر دانش‌آموز بی‌انضباط باشد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

مسلماً چنین افرادی دارای مشکلاتی هستند که این مشکلات می‌تواند از مدرسه و یا عمدتاً از بیرون مدرسه باشد، به هر حال کمک به چنین دانش‌آموزانی وظیفه معلمان است تا بتوانند دانش‌آموزانی سالم و بانشاط تحویل جامعه دهند.


مقدمه:

هر رفتار انسان، از جمله محصل، هدف دارد یا هدف گردان است. دانش آموزان، عملی را بی هدف انجام نمی دهند بلکه می خواهند با آن عمل خود نیاز یا نیازهایی را ارضا کنند. بنابراین، باید هدف ها و نیازهای ایشان را شناخت و جدی گرفت. مثلاً اگر رفتار نامطلوبی از دانش آموزی سر بزند نباید تنها جلب توجه را علت آن رفتار بدانیم

کاربرد اصول و تدابیری می تواند به ما کمک کند که از رخ دادن مشکلات رفتاری جلوگیری کنیم یا آن ها را به حداقل برسانیم. از جمله:

از روز اول آغاز کلاس، مدیریت کامل را اعمال کنیم. باید روز اول به گروه تازه دانش آموزان خود بگوییم که مقررات ما در اداره کلاس کدام اند و از ایشان چه انتظارهایی داریم.

محیط کلاس را از هر لحاظ حتی فضا و تجهیزات، سالم گردانیم. باید مطمئن باشیم که دانش آموزان ما در کلاس راحت اند.و در مدرسه احساس آرامش می کنند.


هدف از بررسی نظم و انضباط‌

هدف از بررسي این موضوع، چگونگی ایجاد مدرسه‌ای شاد با دانش‌آموزان با انضباط و منظم که انسان های پرورش یافته تربيت شوند و متفکر و متعهد باشند که فقط هدف آنها کسب نمره بالاتر نیست، بلکه هدف، آموزش و پرورش است.

نظم و انضباط حاکم بر مدرسه باعث می‌شود دانش‌آموزان با برنامه‌ریزی به کارهای خود برسند و این نظم و انضباط نه تنها داخل مدرسه، بلکه کارهای خارج از مدرسه را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد و باعث می‌شود دانش‌آموزانی با ایمان، مشتاق به درس و مدرسه و در آینده توانمند روی کار بیایند.

اگر هر شخصی در هر مرحله زندگی که هست نظم و انضباط داشته باشد موفقیت در انتظار اوست.

می‌دانیم که اگر به ‌آموزش و پرورش به دید واقعی نگاه کنیم و به آن اهمیت بدهیم باعث پیشرفت جامعه می‌شود و شاید در کشورهای توسعه یافته، آموزش و پرورش آنها دلیل پیشرفت آنها بوده است. برنامه‌ریزی مناسب و جذاب بودن مدارس، بودن نظم و انضباط در مدارس، جهت دار بودن آموزش و پرورش، باعث به ثمر رسیدن اهداف از پیش تعیین شده جامعه می‌شود.

هدف از نظم و انضباط در آموزش و پرورش، تربیت افرادی است که خود اتکاء و مستقل باشند، دلیل هر فرمان و دستوری را بدانند و چنین دیدی از انضباط، ظرفیت ذهنی افراد را افزایش می‌دهد و او را قادر می‌سازد تا مفاهیم جهان اجتماعی و طبیعی را درک کند.